Úvodní stránka‎ > ‎Kaňky‎ > ‎

Skautování v karanténě

přidáno: 29. 3. 2020 5:54, autor: Karolina Kája Vojáčková
Zdaryny děcka, dlouho jsme se neviděly. Doufám že jste všechny zdravé a čilé jako vždycky a že na vás mají omezení minimální vliv. Je nám jasné, že vám schůzky už chybí (nám ostatně taky) a tak vám posíláme tipy a triky jak se udržet ve skautské formě. Všechny při činnostech na seznamu samozřejmě dodržujte vládní nařízení a doporučení. Jenom tak, že se budeme chovat zodpovědně se zase brzo uvidíme.

Takže nějaké tipy a triky:
1) Můžete pohnout s vlastní medvědicovskou stezkou, kde je spousta úkolů, které se dají udělat v těchto dnech. Projděte si skautské znalosti (uzly, historii, slib a zákon...), které potřebujete k plnění prvního sloupečku stezky. Dále můžete naplánovat procházku ve svém okolí, projít se někde lesem a nadýchat se čerstvého vzduchu a splnit tak úkol ze Sportovních aktivit. Můžete taky začít vymýšlet, co byste chtěly dělat na první schůzce, kdy se uvidíme a připravit si nějakou aktivitku, modlitbu, nebo vyrobit dekoraci do klubovny. Fantazii se meze nekladou. Ze sloupečku Kulturní zážitky si můžete přečíst nějakou dobrou knížku, nebo se podívat na kvalitní film. Můžu doporučit knížku 1984, nebo film Společnost mrtvých básníků. Pro víc inspirace se můžete zkusit podívat do časopisů Skaut, kde čas od času dávají tipy na dobré knížky, nebo filmy.

2) S knížkama souvisí i další projekt, který se mi líbí a kterého se sama (Kája) účastním už od základky a to Čtení pomáhá. Po registraci se vám zobrazí seznam knížek, které si přečtete a potom z nich vyplníte krátký test, aby bylo jasné, že jste knížku opravdu přečetly. Za každý správně vyplněný test dostanete 50 korun, které můžete věnovat na charitu vlastního výběru. Myslím si, že je to dobrý způsob, jak spojit příjemné s užitečným a odškrknout si tak hotový dobrý skutek pro dnešní den. 

3) COVID-19 challenge je výzva od skautů z České Třebové. Můžete plnit celotýdenní výzvy, celodenní výzvy, nebo jen tak nárazové úkoly z různých oblastí, za které si přičítáte body a vaším cílem je získat jich co nejvíce. Myslím si že je to zajímavá výzva, která vás v těchto dnech povzbudí a obohatí, tak se dejte do toho.

4) Další výzva je hodně podobná. Nezapomeňte si vybrat úkoly v kategorii skauti a skautky :)

5) Připomínám, že v aktualitách je zpráva od Kačky Schneiderové. Můžete se zapojit do výroby vázaček k rouškám a pomoct tak zlínskému Skautskému krizovému centru s jejich výrobou. Určitě se na článek podívejte.

Nonic takže tak. Určitě se podívejte na všechny odkazy a nechte se inspirovat. Když jsme teď všichni doma, tak je ideální čas něco na sobě změnit a zapracovat na sobě. Využijme toho.
Už se těšíme, až se znova uvidíme na schůzkách a doufáme, že to bude co nejdřív :)
vaše MPK
Comments